ROY LIECHTENSTEIN. EFTER. ”Shipboard Girl.” Litografi, signerad i tryck.

341420. ROY LIECHTENSTEIN. EFTER. ”Shipboard Girl.” Litografi, signerad i tryck.

Roy Fox Liechtenstein (27.10.1923 Manhattan - 29.09.1997 Manhattan); litografi på handgjort papper, signerad i tryck nere till höger, inramad i passepartout. Mått ca. 40 x 50 cm.

I gott skick.

Gör en kostnadsfri värdering!

I gott skick.

HannoVerum
Antal besök: 2 665