SALVADOR DALI. Efter. ”Grand Dame”, från serien Le Tricorne.
341408. SALVADOR DALI. Efter. ”Grand Dame”, från serien Le Tricorne.
Salvador Dali (11.05.1904 Figueres - 23.01.1989 Figueres); litografi på Japan Hosho papper, förlag Doubleday NY, Förenta staterna, numrerad i grafit. Mått ca. 29,5 x 41 cm.