En ikon med förgylld silverrizza, stämplad Moskva, föreställande klostergrundare Nil Stalbinki 1300-talet. 11 x 8,5 cm. En ikon föreställande den helige Sekgius, klostergrundare 1300-tal. 9 x 6,5 cm.
Slitage.
Slitage.