BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, Garali Impex AB, Alingsås-Sweden, 1900-tal.

341087. BORDSLAMPOR, 1 par, marmor, Garali Impex AB, Alingsås-Sweden, 1900-tal.

2 Bordslampor i gjuten metall på svarta marmorsocklar. Etikettmärkta:Garali Impex AB, Alingsås-Sweden.
Längder: 17,5, Bredder: 17,5, Höjder: 49 cm.

Bruksslitage, 1 metallarmatur med spricka, 1 med lagad fot. Saknar lampskärmar.
Ej genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ej genomgångna.

Antal besök: 3 797