BOKBAND, 15 delar, Bellman, Nicander, Anderssen.

34105. BOKBAND, 15 delar, Bellman, Nicander, Anderssen.

NICANDER, K. A. (KARL AUGUST 1799-1839). Samlade dikter. Del I-IV. A. Bonnier, Stockholm 1839-41.

BELLMAN, CARL MICHAEL.Samlade skrifter. 1-4 + Musik Illustrerad godtköpsupplaga. Stockholm, Adolf Bonnier, 1869. Fyra volymer.

Andersen HC. Sagor, 1926/27, Baltiska Förlaget . Sex volymer.

Slitage och smärre skador, ett av Bellman banden med trasig rygg, ej fullständigt genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 830