BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, Jugend, 1900-talets första hälft.

340988. BORDSFOTOGENLAMPA, majolika, Jugend, 1900-talets första hälft.

Majolikadekor av blommor. Matadorbrenner samt blyglasrör Matador
Höjd inklusive blyglasrör 65,5 cm.

Smärre slitage samt saknar glaskupa.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 258