340948. SALONGSMÖBEL, 9 delar, empirestil, tidigt 1900-tal.
Soffa, bord, två karmstolar, tre stolar, två piedestaler.
Soffa längd 147, bord höjd 76, bredd 61, längd 99. Piedestaler höjd ca 82-83 cm.
Slitage, fläckar, skador, soffa med lagat armstöd, stolar rangliga.