PABLO PICASSO. Efter. ”Kvinnans huvud i profil.” I stil med sydamerikanska målningar.
340714. PABLO PICASSO. Efter. ”Kvinnans huvud i profil.” I stil med sydamerikanska målningar.
Pablo Picasso (28.10.1881 Malaga - 08.04.1973 Mougins); litografi på handgjort papper, numrerad i grafit, vattenstämpelförlag S.P.A.D.E.M., i passepartout. Mått ca. 40 x 50 cm.