3406879. Fyra motiv av HONORÉ DAUMIER.
fyra karikatyrer av vardagsscener, var och en med kommentarer längst ner på trycket, inristade ”Chez Aubert gal véro dodat”, till höger ”Imp d'Aubert & Cie”, senare omtryck av litografierna gjorda från 1831 för satirtidningarna ”La Caricature” och ”Le Charivari”, individuellt inramade i en passepartout under glas, visningsstorlek ca. 17 x 20,5 cm.
Mörkt på grund av tid, passepartouts delvis med ljusskador.