SALONGSBORD, med bordsskiva av rotfaner, nyrokoko, 1800/1900-tal.

340618. SALONGSBORD, med bordsskiva av rotfaner, nyrokoko, 1800/1900-tal.

Salongsbord, med riklig dekoration av utskurna detaljer
Längd 118, bredd 76, höjd 72 cm.

Borsskivan med slitage och märken, samt längst ner på bordsbenen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 861