12 djupa tallrikar, diameter 23 cm
12 fat, diameter 21 cm
11 tallrikar, diameter 24,5 cm
2 skålar, ca 22 x 22 cm
22 assietter, diameter 17 cm
1 såssnipa, längd 20 cm
2 skålar, längd 22 cm
2 serveringsfat, längd 28,5 cm
1 serveringsfat, längd 32 cm
1 serveringsfat, längd 38 cm
1 kaffekanna, höjd ca 17 cm
1 sockerskål, längd ca 15 cm
1 mjölkkanna, höjd ca 8,5 cm
9 kaffekoppar med fat, diameter (kopp) 7,5 cm.
Slitage. Enstaka nagg.
12 fat, diameter 21 cm
2 skålar, ca 22 x 22 cm
22 assietter, diameter 17 cm
1 såssnipa, längd 20 cm
2 skålar, längd 22 cm
1 serveringsfat, längd 32 cm
1 serveringsfat, längd 38 cm
1 kaffekanna, höjd ca 17 cm
1 sockerskål, längd ca 15 cm
1 mjölkkanna, höjd ca 8,5 cm
Slitage. Enstaka nagg.