JULIUS PAUL SCHMIDT-FELLING. uggla - örnuggla - uggla. Alabaster marmor skulptur.

340385. JULIUS PAUL SCHMIDT-FELLING. uggla - örnuggla - uggla. Alabaster marmor skulptur.

Julius Paul Schmidt-Felling (1835 - 1920, Tyskland); skulpturarbete omkring 1890, signerad a tergo på basen. Mått ca. 25 x 11 x 12 cm.

Måttliga tecken på ålder, partiella repor och stötar. Original antik bit.

Gör en kostnadsfri värdering!

HannoVerum
Antal besök: 3 797