LJUSSTAKAR och HÄNGLYKTOR, 2+2 st, glas och järnsmide, Boda, 1960/1970-tal.

340227. LJUSSTAKAR och HÄNGLYKTOR, 2+2 st, glas och järnsmide, Boda, 1960/1970-tal.

1 ljusstake för två ljus, Bredd ca 30, Höjd 33 cm.
1 ljusstake för ett ljus, Höjd 33 cm.
En undertill stämplad "BODA", troligen formgivna av Bertil Vallien.
2 hänglyktor, Bredd 23, Höjd 28 cm, Kedjorna; Längd 50 cm.
En extra ljuskupa medföljer.
Möjligen Bertil Vallien för Boda.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

En extra ljuskupa medföljer.

Bruksslitage.

Antal besök: 789