LJUSKRONA. Drottningholmsmodell, 1900-talets början. total höjd ca. 115 cm.

340139. LJUSKRONA. Drottningholmsmodell, 1900-talets början. total höjd ca. 115 cm.

Övre ring med maskaroner. Avslut med kotte.
Längd ljuskrona ca 95 cm. Diameter ca 70 cm.

6 ljushållare. 9 ljuspunkter.

Ny el. Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 ljushållare. 9 ljuspunkter.

Ny el. Bruksslitage.

Antal besök: 1 165