ISHINK, samt såssked, porslin samt nysilver, Wedgewood, England, 1900-tal.

340085. ISHINK, samt såssked, porslin samt nysilver, Wedgewood, England, 1900-tal.

Ishink Jasperware med detaljer i nysilver, diameter 15,5, höjd 19 cm
Såsslev porslin, längd 14 cm.

Smärre slitage samt obetydligt avslag på undersida kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Såsslev porslin, längd 14 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 659