TERRIN med lock, keramik, sk Öhgrenare, 1800-tal.

339359. TERRIN med lock, keramik, sk Öhgrenare, 1800-tal.

Terrin med lock sk Öhgrenare, svartglaserat lergods vridna hänklar.
Diameter 21 cm
Höjd 17 cm.

Tillverkningsspricka, kantnagg lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter 21 cm
Höjd 17 cm.

Antal besök: 1 133