BOK, "Svenska trädgårdskonsten sådan den till våra dagar bevarats i anläggningar vid slott och herrgårdar", del 1-2, Nordisk Rotogravyr 1930-1931.

339315. BOK, "Svenska trädgårdskonsten sådan den till våra dagar bevarats i anläggningar vid slott och herrgårdar", del 1-2, Nordisk Rotogravyr 1930-1931.

Uppmätningar och beskrivningar jämte bilder samlade och utgivna av Arkitekturminnesföreningen.
2 delar i en volym.

Upplagan tryckt i 475 exemplar, varav detta är nr 427.

Slitage, fläckar, repor. Inlagan gulnad. Ej genomgången.

Gör en kostnadsfri värdering!

2 delar i en volym.

Antal besök: 1 311