5 st assietter, diameter 17,5 cm
6 st fat, diameter 14 cm
6 st kaffekopp, höjd 5,5 cm, diameter 9 cm
3 st skålar 9,5 x 11 cm
2 st skålar 14 x 10 cm
2 st brödhållare, 15 x 5 cm
2 st skålar, 20 x 13 cm
1 st fat, 15 x 17 cm
sockerströare, höjd 11 cm
1 st skål, höjd 110 cm, diameter 22 cm.
finns nagg på två koppar och ett fat, bruksslitage.
6 st fat, diameter 14 cm
3 st skålar 9,5 x 11 cm
2 st skålar 14 x 10 cm
2 st brödhållare, 15 x 5 cm
2 st skålar, 20 x 13 cm
1 st fat, 15 x 17 cm
sockerströare, höjd 11 cm