338863. NATTDUKSBORD, pottskåp med marmorskiva, Nyrenässans sent 1800-tal.
Förvaringsutrymme nedtill. Vit fast marmorskiva.
Längd 45,5 cm.
Bredd 40 cm.
Höjd 68 cm.
Bruksslitage, slagmärken, fläckar, smärre fanérskador, spricka i marmorskiva samt ovanpå förvaringsutrymmet.