SOFFBORD, "Samsas", Carl Malmsten, trä, 1900-talets andra hälft.

338803. SOFFBORD, "Samsas", Carl Malmsten, trä, 1900-talets andra hälft.

Cirkulär bordsskiva med stjärnmönstrat fanér. Brickmärkt undertill.
Höjd 60 cm.
Diameter 100 cm.

Bruksslitage, fläckar, "fläck" efter duk/liknande i mitten av bordsskivan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 60 cm.
Diameter 100 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 4 820