BÖCKER, 2 volymer, "Fordna och Närvarande Sverige", Ny upplaga, Ulric Thersner, Nordisk Rotogravyr, Stockholm 1946.

338757. BÖCKER, 2 volymer, "Fordna och Närvarande Sverige", Ny upplaga, Ulric Thersner, Nordisk Rotogravyr, Stockholm 1946.

Ny upplaga, redigerad och försedd med kommentarer av Gerda Boëthius och Carl-Th. Thäberg.
2 volymer, planschdel samt textdel.
Skinnband. Guldsnitt.
Numrerad upplaga varav detta är nr 87.

Slitage, fläckar. Ej fullständigt genomgångna.

Gör en kostnadsfri värdering!

Skinnband. Guldsnitt.

Antal besök: 1 434