338673. SKÅP, "Lillbo", Carl Malmsten, valnötsfanér, omkring 1900-talets mitt.
Ett par skåpsdörrar. Två lösa hyllplan invändigt. Fyra lådor i tre varv. På hög benställning. Brick- och brännmärkt.
Längd 64 cm.
Bredd 32 cm.
Höjd 145 cm.
Bruksslitage, något grövre slitage på bottenplan invändigt.
Längd 64 cm.
Bredd 32 cm.
Höjd 145 cm.