TALLRIKAR, 25 st, benporslin, "Asiatic Pheasants", Gustavsberg, omkring 1900.

338493. TALLRIKAR, 25 st, benporslin, "Asiatic Pheasants", Gustavsberg, omkring 1900.

Även kallad "Lila Fasan".
12 djupa tallrikar, diameter 21,5 cm.
2 djupa tallrikar, 23,5 cm.
11 assietter, 21,5 cm.

Smärre bruksslitage, krackelyrer. En av de mindre djupa tallrikarna har nagg. En av de större djupa tallrikarna har missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Även kallad "Lila Fasan".
2 djupa tallrikar, 23,5 cm.
11 assietter, 21,5 cm.

Antal besök: 8 321