KAFFESERVIS, med Theservis delar, 52 delar, porslin, "Jenny" Rörstrand.
338429. KAFFESERVIS, med Theservis delar, 52 delar, porslin, "Jenny" Rörstrand.
14 st assietter, diameter 18 cm
14 st fat, diameter 13 cm
14 st koppar, höjd 5 cm, diameter 8,5 cm
4 st fat, diameter 15,5 cm
4 st koppar, diameter 10 cm, höjd 5,5 cm
kanna, diameter 17 cm
gräddkanna höjd 6 cm
sockerskål, diameter 5 cm, höjd 10 cm.
finns små nagg, krackelering på några koppar och fat.
14 st fat, diameter 13 cm
4 st fat, diameter 15,5 cm
kanna, diameter 17 cm
gräddkanna höjd 6 cm