PARTI KERAMIK, 3 st, bla Gunnar Nylund, Rörstrand.

338389. PARTI KERAMIK, 3 st, bla Gunnar Nylund, Rörstrand.

Hänkelfat, diameter 26 cm, stämplad Gefle
Vas, "Eklöv", höjd 11 cm, Gunnar Nylund, Rörstrand
Fiskfat, längd 25,5 cm, stämplad Gustavsberg.

Fat med krackelering, glasyrbortfall och färgstänk.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 109