SKÅL, keramik, "Safir", Arthur Percy för Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets mitt.

338340. SKÅL, keramik, "Safir", Arthur Percy för Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets mitt.

Skål med lös insats för blommor.
Diam: 26, Höjd inklusive insats: 21 cm.

Mindre bruksslitage.
Skål med litet nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Mindre bruksslitage.
Skål med litet nagg.

Antal besök: 5 261