BOKHYLLA, "String", Nils Strinning, omkring 1900-talets mitt.
338109. BOKHYLLA, "String", Nils Strinning, omkring 1900-talets mitt.
1 par gavlar, golvmodell, total höjd ca 215 cm.
2 hyllplan längd 78 cm djup 30 cm.
5 hyllplan längd 78 bredd 20 cm.
1 tidningshylla.
Delvis etikettmärkt.
Slitage, enstaka fanerskador, tidningshylla med skruvar ej original/skadad. Avskaft på gavlar.
1 tidningshylla.
Delvis etikettmärkt.