Langenthal:
Kanna, höjd 15 cm.
Rund form, dia 24 cm.
2 st ovala formar, längd 35 - 40 cm.
Terrin med lock, längd ca 21 cm.
Royal Worchester England:
Terrin med lock, längd ca 24 cm.
Såssnipa med fat.
6 st skålar, höjd ca 7 cm.
Smärre slitage.
Lagning/skada på Royal Worchester terrin.