33795. ANNA STINA MURRAY. Tillskriven. Porträtt av Margareta Dorothea Muller, född Murray. olja på duk, 1900 tal.
A tergo Margareta Dorothea Muller, född Murray, 1724, död 1815. Gift med Grossh. David Murray.
72x55 cm.
skador färgbortfall på duk.