KONSTGLAS, 4 delar, 1900-tal, bl a Sven Palmqvist och Nils Landberg, Orrefors.

337914. KONSTGLAS, 4 delar, 1900-tal, bl a Sven Palmqvist och Nils Landberg, Orrefors.

2 Ytterfoder, Fuga, Diam: 15,5, Höjd 13 cm.
1 Skål, Diam: 16, Höjd 8 cm, signerad "Orrefors Landberg 1957".
1 Skål, klarglas, Diam: 20, Höjd 7,5 cm.

Bruksslitage.
Skål, klarglas med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.
Skål, klarglas med nagg.

Antal besök: 760