SKÅL samt SOCKERSTRÖARE, 3 delar, silver, vikt 236,03 gram, Sverige samt Danmark, 18/1900-tal.
337759. SKÅL samt SOCKERSTRÖARE, 3 delar, silver, vikt 236,03 gram, Sverige samt Danmark, 18/1900-tal.
Sockerströare, längd ca 13,5 cm, stämplad NLD, Örebro, H5 (1862).
Sockerströare, längd ca 21,5 cm, stämplad med Köpenhamns tre torn, okänt årtal, otydliga stämplar.
Skål, höjd 6,5 cm, diameter 12,5 cm, stämplad GAB (Guldsmedsaktiebolaget I Stockholm), H7 (1910).