KAFFESERVIS, 10 delar (3+7), "Zebra" Eugen Trost, Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets mitt.

337384. KAFFESERVIS, 10 delar (3+7), "Zebra" Eugen Trost, Upsala-Ekeby, Gefle, 1900-talets mitt.

3 kaffekoppar + 7 kaffefat.
Koppar: höjd 6,5 cm, diameter 7,5 cm.
Medföljer tre extra koppar som har defekter.

10 delar i bra skick.
Medföljer extra: tre kaffekoppar med defekter; glasyrskada invändigt / två nagg på koppkanten, delvis påmålade / sprucket öra.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 kaffekoppar + 7 kaffefat.

10 delar i bra skick.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 511