Flertal nummer av Populär Mekanik, Motor, Teknik för alla, 50/60-tal.
Böcker i urval: Servicehandbok Chevrolet 1937-1947, General Motors bilbok, Service bulletins Ford V-8 1932-1937, Motor Reparationer, Wonderful world of automobiles, The automobile book.
Registreringsskyltar, tanklock SAAB m.m.
Varierande bruksslitage, ej genomgånget.