TEBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

337371. TEBORD, nyrokoko, 1800-talets andra hälft.

Fanerad i bland annat valnöt och valnötsrot.
Skiva med intarsia. Svärtade detaljer.
Ca. längd 76, bredd 56, höjd 71 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 789