SIL och KÅSA, tenn, Sverige 1800-tal.

33736. SIL och KÅSA, tenn, Sverige 1800-tal.

Kåsa Mästare Peter Larsson Holmin, Borås 1785. Diameter 19 cm. Sil sannolikt mästare Carl Israel Kjellström, Enköping 1843. Diameter 25 cm.

Repor, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Repor, bucklor.

Antal besök: 1 363