Kåsa Mästare Peter Larsson Holmin, Borås 1785. Diameter 19 cm. Sil sannolikt mästare Carl Israel Kjellström, Enköping 1843. Diameter 25 cm.
Repor, bucklor.
Repor, bucklor.