TRÄDGÅRDSSOFFA, trä och metall, modell nr 6, Grythyttan, 1900-tal.

337318. TRÄDGÅRDSSOFFA, trä och metall, modell nr 6, Grythyttan, 1900-tal.

Stomme i metall, rygg och sits i trä.
Tresitssoffa, längd 156 cm, sitthöjd 44 cm.

Bruksslitage, senare bemålad, färgsläpp, sprickor, rostanlupet.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 1 027