337030. MATSERVIS, ca 67 delar, "Exotica", Arthur Percy, Gefle, flintgods, 1900-talets första hälft.
12 stora djupa tallrikar.
10 små djupa tallrikar.
12 mattallrikar.
12 förrättstallrikar.
12 efterrättstallrikar.
4 uppläggningsfat.
4 uppläggningsskålar.
1 fat.
Bruksslitage, krackelyr, missfärgningar, ej genomgånget.