KONSTGLAS , 7 delar.

336989. KONSTGLAS , 7 delar.

"I kvadrat", Signe Persson Melin: tillbringare, höjd 13 cm, och flaska, höjd 20 cm utan kork.
Colora, Orrefors, Sven Palmqvist: skål, höjd 12,5 cm.
Skål, Ulrica Hydman Vallien, Boda Artist Collection, signerad i dekoren och undertill samt numrerad 57911, höjd 10,5 cm.
Tomte, Nybro Glasbruk, höjd 14 cm.
Karaff, höjd med glaspropp 28,5 cm.
Ljuslykta, höjd 11,5 cm.

Bruksslitage, repor.
Den högre karaffen med beläggning.

Gör en kostnadsfri värdering!
336989. KONSTGLAS , 7 delar.

Ljuslykta, höjd 11,5 cm.

Bruksslitage, repor.

Antal besök: 951