ULRICA HYDMAN-VALLIEN. Skulptur, keramik, signerad.

336958. ULRICA HYDMAN-VALLIEN. Skulptur, keramik, signerad.

Handdrejad skulptur föreställande ägg i äggkopp, med polykromt bemålad glasyr, Signerad: Ulrica H.V.
Höjd: ca 20,5 cm.

Bruksslitage, små nagg.
Limning under ägget.

Ulrica Hydman-Vallien (1938–2018)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd: ca 20,5 cm.

Bruksslitage, små nagg.
Limning under ägget.

Antal besök: 1 183