336719. SIGNIERT HERZBERG-SCHÖNWALD. Stilleben med vallmo och blommor i fajans vas.
Stor oval målning i gyllene ram, signerad nere till höger, daterad 1. 1900-talets tredje del. Mått ca. Ram 118 x 88 x 7 cm, målning 99 x 70 cm.
Målning med en gammal restaurerad plats, nere till höger med repor. ram med spänningssprickor.