336708. LJUSSKRONA, "Sturehov", 1700-tals-serien, IKEA, 1990-tal. Total höjd ca. 98 cm.
Stomme av mässing. Prismor bland annat lövformade, stavar, stamglas samt avslutande klot. Fyra ljushållare, 4 ljuspunkter. Etikettmärkt. Höjd 70 cm.
Bruksslitage.