336647. KERAMIKFÖREMÅL, 10 delar, Rörstrand, Upsala-Ekeby, 1900-talets mitt.
6 Äggkoppar, "Picknick", Rörstrand. Höjd 4 cm
1 Tillbringare, "Eden", Rörstrand. Höjd ca 13 cm
1 Ask, "Eden", Rörstrand. Höjd 6 cm
1 Karott, "Koka", Rörstrand. Höjd, inklusive lock, 16 cm.
1 Skål, Arthur Percy, Upsala-Ekeby Gefle. Höjd 9 cm.
Ålders samt bruksslitage.
Krackelering finnes.
Nagg finnes.