KANNA samt KENDI, porslin, Kina, 1700-tal.

336373. KANNA samt KENDI, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor av bl a drakar i underglasyrblått. Höjd 13-18 cm.

Kanna med flertalet lagningar. Pip avslagen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 674