KAFFESERVIS, ca 53 delar, "Lady", Hackefors, porslin, 1900-tal.
336154. KAFFESERVIS, ca 53 delar, "Lady", Hackefors, porslin, 1900-tal.
Dekor av grenar med blad. Förgyllda kanter.
11 fat.
11 kaffekoppar.
23 assietter.
3 askfat.
1 kanna.
1 sockerskål med lock.
1 kopp utan handtag.
1 skål med lock på fat.
1 tillbringare med lock.
11 fat.
11 kaffekoppar.
23 assietter.
3 askfat.
1 kanna.
1 sockerskål med lock.
1 kopp utan handtag.
1 skål med lock på fat.
1 tillbringare med lock.