SKÅL, porslin. Kina, Song (960-1279).

336017. SKÅL, porslin. Kina, Song (960-1279).

Grön glasyr. Diameter 18 centimeter.

Proveniens
Svensk privatsamling. Inköpt i Jakarta på 1960-talet.

Nagg. Krackeleringar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens

Nagg. Krackeleringar.

Antal besök: 1 247