SKÅL, porslin. Kina, Song (960-1279).

335998. SKÅL, porslin. Kina, Song (960-1279).

Grön glasyr. Diameter 20 centimeter.

Proveniens
Svensk privatsamling. Inköpt i Jakarta på 1960-talet.

Nagg samt krackeleringar i glasyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Proveniens

Antal besök: 1 017