33597. KERAMIK och GLAS, ca 26 delar, Kosta, Iittala, Murano.
Champagnestrutar, 2 st, Orrefors.
Vas, Tapio Wirkkala, Iittala, sign. TW.
Glas, 5 st, Iittala.
Figurin, sannolikt Murano.
Skålar, 2 st, Orrefors.
Fotglas, 12 st, Orrefors, mm.
Bruksslitage. Vas, Iittala, nagg. Figurin, spricka. Ett glas, Orrefors, smärre nagg. Kompletterande uppgifter: figurin med stora skador.