STOLAR, 1 par, björk, senempir, 1800-talets mitt.

335820. STOLAR, 1 par, björk, senempir, 1800-talets mitt.

Med figuralt intarsiamotiv på ryggbrickor. Brännmärkta: AB.
Möjligen Andreas (Benjaminsson) Benzon, Lindome.
Rygghöjd: ca 83 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Rygghöjd: ca 83 cm.

Ålders- och bruksslitage.

Antal besök: 485