KANNA, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

335811. KANNA, stengods, Gunnar Nylund, Rörstrand, 1900-talets andra hälft.

Kanna i stengods med brun glasyr i olika nyanser, signerad
Höjd 30 cm.

Liten lasyrmiss vid hänkelns nedre del.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 30 cm.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 576