KRISTALLKRONA, mässing med prismor, Rejmyra glas & kristallprodukter, 1900-talets andra hälft.

335759. KRISTALLKRONA, mässing med prismor, Rejmyra glas & kristallprodukter, 1900-talets andra hälft.

Kristallkrona med 5 ljushållare samt 5 ljuspunkter.
Lampans höjd 60 cm.
Total höjd 82 cm.
Diameter ca 47 cm.
Märkt Handslipad Äkta Bömisk Kristall, Glas & Kristall produktion Rejmyra.

El ej funtionstestad.
Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lampans höjd 60 cm.
Total höjd 82 cm.
Diameter ca 47 cm.

El ej funtionstestad.
Bruksskick.

Antal besök: 3 459